LightDark

Vyhledávaný český kreslíř, malíř, ilustrátor, karikaturista a autor komiksů. Celoživotní provokatér.

Narozen 26. června 1972 v obci Okříšky u Třebíče

Wikipedie

 

Instagram pomalu ožívá
sledujte sociální sítě

© 2022 Štěpán Mareš

Název díla

i já to myslím upřímně

Billboard, který obletěl celý svět. Billboard s podobiznou Usámy bin Ládina. S heslem „I já to myslím upřímně“ tam dal vylepit kreslíř Štěpán Mareš. Hrozilo mu za to obvinění.

Billboard pobouřil také tamního sociálnědemokratického starostu Miloše Maška. Neváhal a vyburcoval dokonce i policii. 

„Jedná se o nehoráznost, která přesahuje únosné meze. Pochopím legrácky, ale toto je silné kafe,“ hněvá se třebíčský starosta.

Podle ČTK policie případ vyšetřuje jako trestný čin podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka. V případě spáchání takového skutku by pachateli hrozil trest v rozmezí tří až osmi let.

Fotografii s textem parafrázujícím předvolební kampaň sociálních demokratů nechal umístit do Třebíče Štěpán Mareš z Okříšek.

„Nepodporuju terorismus. Je to nadsázka, absurdita, recese, byť s nádechem hodně černého humoru. Ať se lidi zamyslí, co jim chtějí politici říci. Vždyť Usáma také myslí upřímně zabíjení lidí,“ říká k tomu Štěpán.

„Je fascinující, že kvůli billboardu, který měl původně pobavit jen pár kamarádů, jsem mohl být souzený, že se mu věnovaly desítky médií, a dokonce jeho fotka vyšla až na druhé straně zeměkoule. Svět je vážně malý,“ dodává kreslíř.

Technika

Rozměr

vznik

2004

autor

Štěpán Mareš